Μυλωνογιάννη 94, Χανιά  - T.Κ.: 73135 - Τηλ: 2821091515 - email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα (pdf)

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Επιλέγω Ειδικότητες στο 2ο ΕΠΑ.Λ. Χανίων

epilego eidikotites diptixo

Τηλεοπτικό Διαφημιστικό ΕΠΑΛ

giati na epilekso epal

Πρόγραμμα Erasmus+ KA202  2019-2021: Ανακύκλωση Ηλεκτρικού και Ηλεκτρονικού Εξοπλισμού και Ποιότητα

Ανακύκλωση Ηλεκτρικού και Ηλεκτρονικού Εξοπλισμού
και Ποιότητα του Αέρα
 Πρόγραμμα Erasmus+ KA202  2019-2021

Residuos Electricos y Electronicos y Calidad del Aire
Web del  Erasmus+ Project: 2019-1-ES01-KA202-063878

Logo ελληνικό

eu flag co funded pos rgb left

Πρόγραμμα Erasmus+ KA202 2019-2021 : " Το Μέλλον των Εργασιών vs Οι Εργασίες του Μέλλοντος"

" Το Μέλλον των Εργασιών vs Οι Εργασίες του Μέλλοντος"
 Πρόγραμμα Erasmus+ KA202 2019-2021
Project number: 2019-1-HU01-KA202_06896

logo final

1 eu flag co funded pos rgb left

Κάτι τρέχει στα ΕΠΑΛ

mathiteia

Μαθητεία στα ΕΠΑΛ- Ψάξτο! Σε αφορά!

Μαθητές μιλούν για τη Μαθητεία

Επαγγελματικό Λύκειο: Οδηγός εύρεσης εργασίας με πληροφορίες για τη Μαθητεία

eoppepnew

ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ

trapeza thematwn

Mάθημα ζωής από την αιμοδοσία των ΕΠΑΛ - Χανιώτικα Νέα

aimodosia 2022

ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ - ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ

προστασία covid 19

2o EΠΑΛ ΧΑΝΙΩΝ - Διακοσμώντας τον τοίχο

Με κλικ στην αφίσα βλέπεις το άλμπουμ φωτογραφιών !!!
 ΑΦΙΣΑ ΔΙΑΚΟΣΜΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ

Μνήμες από την Ιστορία του Σχολείου μας

Το ΕΠΑΛ Δημιουργεί

"Ένα Ευρωπαϊκό Σχολείο Για Όλους" Erasmus+ Ολοκληρωμένο Πρόγραμμα

logo KA1 5

προστασία

ek chanion

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ

Εργαστήρια Τομέα Μηχανολογίας

Θεωρητική εκπαίδευση στα εργαστήρια

Πρακτική εξάσκηση στα Εργαστήρια

dide logo

mainlogo

ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ 2ου ΕΠΑΛ ΧΑΝΙΩΝ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΑΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ

Σχολείο Ανοικτό στην Κοινωνία

hospital beds 1

ΑΡΧΕΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ Α΄ ΕΠΑΛ : ΤΟ ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ

basika stoixeia mixanonolgias

Εθελοντική αιμοδοσία

aimodosia 2018

Δωρεά μαλλιών κατά του παιδικού καρκίνου

Διδακτική επίσκεψη στο Κ.Α.Π.Η. Παχιανών (2018)

Πρωταθλήτρια Κρήτης 2017-18, η σχολική ποδοσφαιρική μας ομάδα!

Το κανάλι μας στο YouTube

watch on youtube

follow us on twitter

Ασφαλέστερο Διαδίκτυο για Παιδιά και Εφήβους

ASFALESTERO DIADIKTYO

Επαγρύπνηση στο Διαδίκτυο

10 ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΝΕΟ 700x400ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΕΠΑΓΡΥΠΝΗΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟF 2

Πανεπιστήμιο Κρήτης - ΕΔΙΒΕΑ: "Τα Παιδιά μας και το Διαδίκτυο"

Αειφόρο Ελληνικό Σχολείο

Γραμμή Ψυχολογικής Στήριξης - ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ

11528 dipla sou

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2022

Από σήμερα Τρίτη 21-5-2022 τα password για την υποβολή μηχανογραφικού - Πώς τα αποκτούν οι υποψήφιοι

Απαραίτητος ο προσωπικός κωδικός ασφαλείας (password) για τα μηχανογραφικά των πανελληνίων.

Από σήμερα Τρίτη 21 Ιουνίου μέχρι και την Πέμπτη 30 Ιουνίου 2022, οι υποψήφιοι του σχολείου μας στις Πανελλαδικές Εξετάσεις που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μηχανογραφικό Δελτίο (ΜΔ) ή και Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο ( Π.Μ.Δ ) θα μπορούν να απευθύνονται στο σχολείο μας για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password). Στις ίδιες ημερομηνίες μπορούν να απευθύνονται στο σχολείο μας και οι φετινοί τελειόφοιτοι, που δεν έχουν υποβάλει αίτηση - δήλωση για συμμετοχή στις πανελλήνιες εξετάσεις έτους 2022, προκειμένου να δημιουργήσουν κωδικό ασφαλείας (password) για την υποβολή Π.Μ.Δ. για τα ΙΕΚ.

Σημειώνεται ότι οι διαδικασίες για την υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.) και Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου (Π.Μ.Δ.) έτους 2022 θα ξεκινήσουν από σήμερα Τρίτη 21 Ιουνίου και θα ολοκληρωθούν περίπου στα μέσα Ιουλίου.

ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Α. Από σήμερα Τρίτη 21 Ιουνίου, πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο μας για να δημιουργήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password) οι παρακάτω υποψήφιοι:

- Όσοι  έχουν συμμετάσχει στις πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2022, και κατέχουν ή αποκτούν απολυτήριο και πτυχίο, προκειμένου στη συνέχεια να υποβάλουν Μ.Δ. για την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και Π.Μ.Δ. για την εισαγωγή τους σε δημόσιο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.). Σημειώνεται ότι στην περίπτωση που κάποιος υποψήφιος υποβάλει Μ.Δ και Π.Μ.Δ. ο προσωπικός κωδικός ασφαλείας (password) θα είναι ο ίδιος.

- Όσοι απόφοιτοι συμμετείχαν στις πανελλαδικές εξετάσεις των ημερησίων ΕΠΑΛ τα έτη 2020 ή 2021, διεκδικώντας φέτος το 10% των θέσεων εισακτέων, χωρίς νέα εξέταση, προκειμένου να υποβάλουν Μηχανογραφικό Δελτίο. Επισημαίνεται ότι οι απόφοιτοι που είναι υποψήφιοι για το 10%, συμμετέχουν στη διαδικασία επιλογής με τα μόρια που είχαν επιτύχει στην τελευταία τους εξέταση. Οι υποψήφιοι αυτοί δεν έχουν τη δυνατότητα ή δικαίωμα να εξεταστούν ξανά σε ειδικό μάθημα ή στα αγωνίσματα για τα ΤΕΦΑΑ, αλλά συνυπολογίζονται τα μόρια που είχαν επιτύχει στην τελευταία τους εξέταση.

- Οι τελειόφοιτοι των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.)  έτους 2022 που δεν συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις αλλά επιθυμούν να υποβάλλουν Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο για την εισαγωγή τους σε δημόσιο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.).

Επισημαίνεται ότι οι υποψήφιοι θα υποβάλουν το Μ.Δ. και το Π.Μ.Δ. κατά το ίδιο χρονικό διάστημα το οποίο θα ανακοινωθεί αργότερα.

Β. Υπενθυμίζεται ότι οι υποψήφιοι που είχαν δηλώσει συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις 2022 και παραπέμπονται σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις, στις επαναληπτικές πανελλαδικές εξετάσεις του Σεπτεμβρίου, καταθέτουν μηχανογραφικό μετά τις επαναληπτικές εξετάσεις, οπότε και θα μπορέσουν να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).